Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Најблиската колешка од „Ѕвездите на Гранд“ на Миомир Луковац со изјава по...

Најблиската колешка од „Ѕвездите на Гранд“ на Миомир Луковац со изјава по неговото самоубиство

реклама:Велигден со Стаф

Балканските медиуми и натаму ја бараат причината за самоубиството кое го направи еден од учесниците во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ Миомир Луковац.

Во една од емисиите на порталот Курир.рс новиарите ја вклучија една од учесничките Крстина Тодоровиќ која е меѓу колегите кои најдбро го познаваат и комуницирале со починатиот Миомир.

Таа во својата изјава рекла дека со него се познавала од основно и средно музичко училиште каде што заедно оделе на часови.

Ништо не наговестувало дека би можел да направи самоубиство со оглед на тоа дека само пред некој ден иако испадна од шоуто ја снимил својата прва песна и бил позитивен и расположен.

Никој па ни та сеуште не можеле да поверуваат дека ќе си изврши самоубиство а и причината по истрагата на полицијата сеуште не е позната.

Закопот на Миомир е денеска со ограничен број на луѓе заради пандемијата.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------