Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Јелена Розга мака мачи со здравствените проблеми, пејачката пиша од болница

Јелена Розга мака мачи со здравствените проблеми, пејачката пиша од болница

реклама:G Natural

Кога пред извесен период пејачката со јавноста сподели дека има проблеми со тироидната, никој не очекуваше дека Јелена Розга навистина мака мачи со своето здравје.

Имено пејачката во овој период каде има многу настапи и работи на нов албум во студио но со оглед на обврските и недостатокот од слободни денови повторно и се појавија честите проблеми со тироидната.

Таа повторно заврши во болница а од таму со своите фанови на социјалните мрежи сподели:

“Дојдов дома, го прошетав кучето и ми се слоши. Отидов на лекар и се покажа дека тироидната жлезда лудува, па промена на терапијата… Одвреме-навреме имам проблеми со штитната жлезда, едноставно не ми дава мир“, изјави Јелена за „Радио Далмација“.

 

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------