Home INFO На 53 годишна возраст почина најпознатиот боливудски актер

На 53 годишна возраст почина најпознатиот боливудски актер

реклама:Велигден со Стаф

Индискиот актер Ирфан Кан починал во болница во индијскиот град Мумбаи, соопшти неговата ПР компанија.

Ирфан, познат по улогите во “Милионер од калта”,”Светот Јура”, “Животот на Пи” во 2018 година на Твитер објави на дека му бил дијагностициран ендокрин тумор, ретка болест која влијае на клетките кои испуштаат хормони во крвотокот.

Подоцна се лекувал во лондонска болница.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------