Home INFO На 82 години, познатиот дизајнер стана татко (фото)

На 82 години, познатиот дизајнер стана татко (фото)

реклама:Лето во Банско

Италијанскиот моден дизајнер Роберто Кавали на 82 години, по шести пат стана татко.

Бебето го добило името Џорџо, во чест на таткото на Роберто.

Дизајнерот од 2014 година е во врска со Сандра Нилсон, поранешна манекенка и плејбој зајачица која има 38 години.

Ова е прво дете за парот, а шесто за креаторот.

Роберто создаде модна империја од својот бренд, а неговото богатсво се проценува на над 500 милиони долари.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------