Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive На Неда Украден и ја украдоа песната евровизиските претставници од Шпанија

На Неда Украден и ја украдоа песната евровизиските претставници од Шпанија

реклама:G Natural

Шпанците се пофалија со нивниот годинашен избор за евровизиски претставник и песна со која ќе тресат на Евровизија.

Но како што тоа е практика барем со нив веќе голем дел од оние кои ја слушнаа песната ги обвинуваат за плагијат и наведуваат дека е идентична со песната на Неда Украден „Бомба“.

Дел од порталите веќе ја пренесоа изјавата на Неда која се разбира одговори што ќе превземе:

– Само што пристигнав од Америка, доаѓам при себе. Го слушнав тоа, не ја преслушав внимателно песната, но ако е вистина, прво тоа ми е комплимент, а второ ако тоа навистина е плагијат, ќе се договорам со авторот, постои начин тоа да се санкционира – рекла Неда за „Телеграф

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------