Home INFO На овој женски адут паѓаат сите мажи

На овој женски адут паѓаат сите мажи

реклама:G Natural

Со оглед на тоа што се доаѓа од главата, на овој начин брзо и лесно ќе го заведете мажот кој ви се допаѓа.

Дали сте знаеле дека интелигенцијата е најсилниот афродизијак и адут на кој паѓаат и недопирливите мажи?

Атрактивната девојка може да биде интересна краток период, додека интелигентната жена која знае што сака и како, никогаш нема да излезе од мислите на мажот.

Затоа предлагаме да направите нешто за себе и вашата интелектуална сила.

Ви претставуваме 30 лесни начини да го „нахраните“ вашиот мозок, а затоа што се доаѓа од главата, сигурни сме дека брзо и лесно ќе го заведете мажот кој ви се допаѓа.

– Често јадете лосос за ручек
– Шетајте барем 3 пати неделно
– Прочитајте барем една книга месечно
– Посетете индиски ресторан и нарачајте јадење со кари
– Читајте весници на работа

– Слушајте музика
– Маслиновото масло заменете го со она од орев
– Медитирајте 30 минути дневно
– Спијте повеќе
– Тренирајте

– Поминете го денот или ноќта без гледање телевизија
– Потрудете се да имате повеќе секс
– Додајте боровница во вашата ужина или појадок
– Испијте витамински сок со појадокот
– Оставете ги цигарите

– Јадете зелен зеленчук, посебно брокули
– Конзумирајте повеќе кафе
– Изедете барем една рака семки од тиква дневно
– Јадете салата со домати
– Пробајте суши со интегрален ориз

– Јадете што е можно повеќе свежи јагоди
– Правете јога секој ден после работа
– Заменете ги благите работи со црно чоколадо
– Учете некој странски јазик
– Одете на пливање барем еднаш во неделата

– Опуштете се со една чаша вино
– Подготвувајте јадења со додаток кокосово масло
– Играјте игри за мозок
– Посетете музеј
– Пијте повеќе вода во текот на денот

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------