Home INFO На принцот Хари и Меган Маркл им дојде преку глава, тие почнаа...

На принцот Хари и Меган Маркл им дојде преку глава, тие почнаа војна со таблоидите

реклама:G Natural

Принцот Хари и Меган Маркл постојано се во медиумите со најразлични вести поврзани за нивниот живот. Но во последно време тие постојано ги полнеа таблоидите со најразлични измислени скандали за нив.

Очигледно дека на војводата и војводката од Сесекс им дошло преку глава од ова па решиле дека ќе ги игнорираат: „Daily Mail”, „Daily Mirror”, „The Sun” и „Daily Exspress“ и дека повеќе нема да даваат изјава за овие таблоиди.

Тие велат дека не сакаат да бидат мамка за кликви, па во меѓувреме поднеле и неколку тужби за дел од овие магазини.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------