Home INFO Повеќе нема да седам во карантин, револтиран е фолк пејачот Наум Петрески

Повеќе нема да седам во карантин, револтиран е фолк пејачот Наум Петрески

реклама:Лето во Банско

Фолк пејачот Наум Петрески на социјалните мрежи го изрази својот револт и сподели со фановите дека повеќе нема да го почитува полицискиот час и да остане во карантин.

Тој во својот пост напиша:

„Од денеска јавно кажувам и сакам да им кажам на властите дека заради нивната неспособност да се справат со еден обичен грип кој ни го наметнуваат како опасен јас повеќе нема да седам во изолација. Ако е кобен за лицата со попречен имунитет тогаш зошто сите сме затворени“, – напишал меѓу другото пејачот на Фејсбук.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------