Home INFO На работ на смртта: Докторите даваат 5 проценти шанси Дарко Лазиќ...

На работ на смртта: Докторите даваат 5 проценти шанси Дарко Лазиќ да преживее

реклама:Велигден со Стаф

Минимални се шансите познатиот пејач да преживее, проценуваат докторите.

По долго молчење за неговата состојба, на семејството на Лазиќ му соопштиле дека единствено им преостанува да се молат на Бога, бидејќи сега се е во негови раце.

Извор за српски Информер изјавува дека конзилиум составен од пет врвни доктори кои по направената хируршка интервенција врз Дарко стекнале јасна слика за неговата состојба, се изјасниле дека шансите да преживее се минимални, односно пет проценти.

Во саботата пејачот се разбудил од кома и многу краток период бил во свесна состојба.

Покрај извадената слезина, слабите бубрези и оштетеното белодробно крило, и неговиот црн дроб бил во многу лоша состојба.

Дарко поради честото конзумирање на алкохол упте пред несреќата имал оштетен црн дроб, открива Информер.
Освен ова имал проблем и со бубрезите.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------