Home INFO На седумдесет и една година, во кругот на своето семејство почина познатиот...

На седумдесет и една година, во кругот на своето семејство почина познатиот актер Вилијам Харт

реклама:Лето во Банско

Оскаровецот Вилијам Харт почина во неделата на 71-годишна возраст, во кругот на своето семејство.

„Со голема тага семејството Харт ја оплакува смртта на Вилијам Харт, сакан татко и актер оскаровец, кој почина на 13 март, една недела пред неговиот 72-ри роденден.“ – ја објави неговиот син тажната вест за смртта.

„Тој почина мирно, во кругот на семејството, од природна смрт. Семејството во овој момент бара приватност“.

Харт беше познат по улогите во Broadcast News, Body Heat и The Big Chill.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------