Home INFO Највеселите ликови од “Величенствениот”, неколку години подоцна

Највеселите ликови од “Величенствениот”, неколку години подоцна

реклама:G Natural

Милиони гледачи во регионот пред неколку години ја следеа турската хит серија Величенствениот.

Сеуште ги паметиме Зумбул Ага и Ѓул Ага, ликовите кои внесуваа хумор во историската серија која достигна рекордна гледаност.

Актерите кои ги играа улогите на Зумбул и Ѓул, приватно и неколку години по снимањето на Величенствениот изгледаат непрепознатливо.

Зирнете во нивните Инстаграм профили!

View this post on Instagram

teşekkürler #cembayoglu

A post shared by Engin Günaydın (@engingunaydn) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------