Home INFO Наркоманите не би требало да возат: Еве што кажа Лукас за Дарко...

Наркоманите не би требало да возат: Еве што кажа Лукас за Дарко Лазиќ

реклама:Велигден со Стаф

Аца Лукас утринава гостуваше во утринската програма на Прва ТВ во Србија, па го изнесе своето мислење околу приведувањето на Дарко Лазиќ кој возел под дејство на дрога и алкохол.

– Добрата работа е што е воведен закон за алко тестови и тестови за дрога. Нема да го коментирам Дарко, тој е добро момче, но понекогаш прави глупости, како и сите ние во младоста. Луѓето кои користат наркотици не би требало да возар, со оглед на тоа дека и подоцна може да се утврди присуството на дрога. Тестовите се многу прецизни. Кога ќе се отрезниш, можеш повторно да седнеш зад воланот – рече Лукас.

Во разговорот во новинарката, тој откри дека во Германија, поради непрописни возење плаќал казни и до 25 000 евра.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------