Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Не седи мирна ни во Дубаи, Јелена Карлеуша повторно провоцира

Не седи мирна ни во Дубаи, Јелена Карлеуша повторно провоцира

реклама:G Natural

Откако направи промоција на својот двоен албум „Афа и омега“ пејачката Јелена карлеуша реши малку да се одмори и да замине во Дубаи.

Но очигледно и фали естрадата и се она што се случува во нејзината родна земја па постојано е на социјалните мреќи и не останува должна на хејтерите кои и пишуваат на мрежите.

Бидејки минатиот период на нејзина мета беа пејачките Александра Пријовиќ и Теа Таировиќ нивните фанови постојано ја напаѓаат и возвраќаат на провокациите.

Во последната објава на Јелена таа повторно реши да се занимава со нив па на својот Твитер напиша:

-Поздрав од Дубаи, да одморам малку, издадов два брутални албуми, имав брутална промоција со 10.000 луѓе, го снимив најдобриот спот, се подготвува балканска турнеја. Во Америка јас не пеам по празни грил-кафе барови за 30 луѓе, туку гостувам на американски телевизии, нема потреба да се навредуваме ако сме неинформирани – одговори Карлеуша.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------