Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Нека е честито, Ким Кардашијан конечно на листата милијардерки

Нека е честито, Ким Кардашијан конечно на листата милијардерки

реклама:Велигден со Стаф

Кога го сними порно филмот и започна свој бизнис во 2017 година, ријалити старлетата Ким Кардашијан не ни претпоставуваше дека во 2021 ќе се најде во листата милијардерки на „Форбс“.

Таа во 2017 година ја основаше својата компанија за козметика, а потоа компанијата Коти купи 20% удел од козметичката линија со договор за кој се проценува дека вреди неверојатни една милијарда долари.

„Форбс“ додава дека Ким имала удел и во многу други приватни компании на семејството но точните бројки сеуште не се познати.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------