Home INFO “Немаше ни гитара, јас те создадов”: Скандал помеѓу Цеца и Мили на...

“Немаше ни гитара, јас те создадов”: Скандал помеѓу Цеца и Мили на снимањето на Ѕвездите на Гранд (видео)

реклама:Велигден со Стаф

Неодамна во јавноста одекна информацијата дека фолк пејачката Цеца има нерасчистени сметки со продуцентот и директор на Гранд продукција, Александар Милиќ Мили. Нивниот спор го решаваат по судски пат, но нетрпението помеѓу нив ексалираше за време на снимањето на музичкото шоу Ѕведите на Гранд.

При претставувањето на кандидатот, членот на продукциското жири жестоко ја критикувал Цеца, на што таа не му останала должна.

– И Цеца гледа, сакаш секогаш да ка*аш, не сакаш да ка*аш. Ка * ај брате – налутено и рекол на Цеца членот на продукциското жири.

– Навистина не можам да ви вратам со таа терминологија, бидејќи ова е семејно шоу – одговорила таа.

– Знам каде пеев пред тебе, затоа престани да бидеш груб. Срам да ти е за твоите зборови, јас те создадов, немаше ни гитара. Еве го вашиот човек, па нека го води жирито – рекла налутено Цеца и го напуштила жирито.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------