Home INFO „НЕОТЕЛ” со нова промоција за следење на сите спортски настани

„НЕОТЕЛ” со нова промоција за следење на сите спортски настани

реклама:Велигден со Стаф

Со новата промоција љубителите на спортот сега имаат одлична можност по промотивна претплата да активираат некој од пакетите со супер брз оптички интернет како и интерактивната телевизија – neoTV во која покрај бројните ТВ-соджини ги нуди сите спортски канали достапни на македонскиот пазар.

Од неодамна “НЕОТЕЛ” го воведе спортскиот пакет Арена Спорт преку кој кориснциите ќе може да ги следат напрестижните спортски настани во кристално чиста HD слика. Покрај воведувањето на новите спортски канали, корисниците продожуваат да ги следат соджините на Спорт Клуб како и Eurosport каналите истотака во HD слика.

Дополнителниот пакетот Арена Спорт, кој сега може да се активира по промотивна цена од 120 денари им овозможува на корисниците да ги следат натпреварите од UEFA Лига на шампиони, UEFA Лига Европа, националните првенства на Франција, Португалија, италијанското Калчо, кошаркарските натпревари од НБА и АБА лигата, натпреварите од EHF Лигата на шампиони како и бројни други спортски содржини.

Со напредната интерактивна телевизија neoTV, корисниците можат да ги користат сите бенефити како снимање, паузирање и премотување на најдобрите моменти. Покрај можноста за следење на сите спортски настани на neoTV, корисниците можат да ги следат содржините и на своите смарт-уреди (таблет или смартфон) без дополнителна претплата.

Повеќе детали проверете на neotel.mk

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------