Home INFO Нетфликс го објави трејлерот за продолжението на „Squid game: the challenge“

Нетфликс го објави трејлерот за продолжението на „Squid game: the challenge“

реклама:G Natural

Ја чекате втората сезона од серијата „Игра со лигни“? За жал, ќе треба да почекате уште малку бидејќи нема информации за нејзиното излегување. Меѓутоа, наскоро ќе може да го гледаме реалното шоу снимено врз основа на популарната серија.

„Игра со лигни: предизвик“ (Squid game: the challenge) вклучува вистински натпревари помеѓу учесници кои играат за награда од 4,56 милиони долари. Нов трејлер за реалното шоу покажува дека учесниците играат познати игри од серијата, но и нови игри. Единственото нешто што се разликува од серијата е вистинската опасност од смрт.

Реалното шоу ќе пристигне на „Нетфликс“ на 22 ноември.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------