Home INFO Неутешна и скршена од болка Јелена Карлеуша неможе да се смири по...

Неутешна и скршена од болка Јелена Карлеуша неможе да се смири по смртта на својата мајка

реклама:Лето во Банско

И покрај големата борба со болеста мајката на Јелена Карлеуша ја изгуби борбата со ракот и почина во неделата.

Дивна била позната новинарка но и голема поддршка на својата ќерка која што јавноста ја запозна и по учество во реално шоу во кое што учествуваше пред некоја година заедно со Боки 13.

Карлеуша по веста за смртта е скршена од болка, под седативи и неутешна. Во моментов со неа се нејзините најблиски роднини и пријатели а пристигна и нејзиниот сопруг Душко од Кина.

Погребот на радиската водителка Дивна Карлеуша ќе биде утре на Новите гробишта во Белград.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------