Home INFO Неверојатната животна приказна на Памела Андерсон! Еден миг и требаше за да...

Неверојатната животна приказна на Памела Андерсон! Еден миг и требаше за да стане планетарно популарна

реклама:G Natural

Сексапилната русокосата Памела Андерсон со децении важи за една од најубавите но и најконтроверзните жени на планетата.

Се лажета ако мислите дека актерската кариера и ја донела славата, приказната е сосема поинаква.

Познатата „Зајачица на Плејбој“ во 1989 година работела како фитнес инструкторка во Ванкувер.

Едно попладне, одлучила да оди на рагби натпревар и за таа прилика да облече кратка маица со логото на пивотo „Лабат“. Ова засекогаш и го променило животот.

Откако се појавила на видео-бимот на стадионот, компанијата почнале да ја опседнуваат пивопиите, барајќи информации за непознатата дама.

„Лабат“ ја вработил Памела како портпарол, а потоа следеа првите фотографии за „Плејбој“.

Останатото е историја.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------