Home INFO Неверојатен експеримент: Што се случува кога 1.500 топчиња ќе ставите во азот?...

Неверојатен експеримент: Што се случува кога 1.500 топчиња ќе ставите во азот? (видео)

реклама:G Natural

Овој научен експеримент секако дека нема да ја промени историјата, но интересен е затоа што предизвикува експлозија.

Научниците одлучија да покажат што се случува ако помешате течен азот со 1.500 пинг-понг топчиња.

Не знаеме на кого прв му паднало ова на ум, но резултатот е многу забавен.

Погледнете:

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------