Home INFO Неверојатно: Еднојајчани близнаци станале татковци во ист ден (видео)

Неверојатно: Еднојајчани близнаци станале татковци во ист ден (видео)

реклама:G Natural

Пат и Пол Јанг се идентични близнаци кои станале татковци во ист ден.

Пат станал татко на момче на кое му дале име Џек Тод, додека во другата болница близнакот Пол и неговата сопруга добиле момче, Купер Кенет.

„Дури и во најлудите соништа не би помислила дека ќе добијат синови на истиот ден“, вели мајката Тна близнаците.

Таа пресреќна трчала од болница до болница за да биде присутна за двајцата синови на важниот момент.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------