Home INFO Николина Пишек има две ќерки, поголемата веќе има 20 години и е...

Николина Пишек има две ќерки, поголемата веќе има 20 години и е вистинска убавица

реклама:G Natural

Познатата хрватска водителка Николина Пишек денеска ужива во бракот со уметничкиот историчар Видоје Ристовиќ, со кого ја има ќерката Уна Софија. Но таа не е нејзиното единствено дете. Пишек во раните дваесетти била во брак со новинарот Марко Цигој во кој ја добила ќерка и Хана Леонарда.

Хана денеска има 20 години и пораснала во вистинска убавица.

– Ќерките се одлични, поголемата е посветена на наука и учење што многу ме радува. Никогаш не беше лоша во тој сегмент. И малата учи но почнува од почеток, интересна е и слатка – изјавила неодамна Пишек.

Заради убавината која ја наследила од својата мајка, Хана на социјалните мрежи привлекува огромно внимание. Ние погледнавме во нејзиниот Инстаграм профил и ви откриваме како изледа постарата ќерка на Николина.

View this post on Instagram

postcard from Gent

A post shared by Hana (@hanacigoj) on

View this post on Instagram

It’s beginning to look a lot like champagne ????✨

A post shared by Hana (@hanacigoj) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------