Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Нина Бадриќ си го доби, по реакцијата дека нема работа стигна понуда...

Нина Бадриќ си го доби, по реакцијата дека нема работа стигна понуда за копање компири

реклама:G Natural

Откако хрватската пејачка Нина Бадриќ јавно на суцијалните медиуми упати апел до властите да најдат решение за пејачите и музичарите и да ги пуштат да работат бидејки веќе се на раб на егзистенција.

Меѓу коментарите кои што пристигнаа на оваа реакција од пејачката беше и понудата доколку и е потрбна работа и пари дека може да и понудат да копа компири и за тоа добро да биде платена.

„Еве за два дена ќе ги вадиме компирите, триесет хектари, во околината на Бјеловар и потребни ни се работници. Плаќаме 300 куни (околу 40 евра) на ден. Ве молам од редакцијата да и јавите на дотичната ако сака да работи. Може да ја поведе и Маја (Маја Шупут), Северина, модниот мачор (Марко Грубниќ) и сите што земаа помош од 4.000 куни (околу 500 евра). Само порачајте и да не доаѓа во дизајнерскиот фустан од 14.000 куни (околу 1.800 евра), со кој се фалеше пред неколку месеци зашто врнеше многу дожд деновиве и прилично е калливо“, и порача жената.

По ова пејачката сеуште е без реакција.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------