Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Нина Бадриќ во свој стил и возврати на жената што и понуди...

Нина Бадриќ во свој стил и возврати на жената што и понуди работа да копа компири

реклама:Велигден со Стаф

Откако стана хит на социјалните мрежи понудата на една жена до хрваѕската пејачка Нина Бадриќ доколку нема работа да дојде кај неа да копа компири, пејачката не остана рамнодушна и одговори на нејзината понуда:

-Да уживаш во нечија невоља е пораз на човештвото, – напиша пејачката.

До оваа ситуација дојде откако Нина на интернет побарала од властите да се позанимаваат и со уметниците и пејачите и да размислат како да им помогнат во оваа криза со оглед на тоа дека се без работа, по што на оваа објава жената која претходно слични коментари и пишувала и на Северина и Маја Шупут овој пат се „закачи“ за Бадриќ, нудејки и работа во нива.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------