Home INFO Ништо не прави, само троши! Проблеми во рајот на Роналдо и Џорџина

Ништо не прави, само троши! Проблеми во рајот на Роналдо и Џорџина

реклама:Велигден со Стаф

Извесно време, во јавноста се шпекулира дека не цветаат рози во врската помеѓу славниот фудбалер Кристијано Роналдо и неговата вереница Џорцина Родригез.

Наводно, на Роналдо му е преку глава од нејзиното „себично“ однесување.

По објавувањето на документарецот за нејзиниот живот на Нетфликс, Џорџина беше мета на критики дека се „фали“ со својот луксузен живот, а врската со Роналдо ја опишува како многу блиска.

Откако парот се пресели во Саудиска Арабија се зборуваше дека можеби ќе се венчаат по седум години врска, бидејќи тамошните закони не дозволуваат соживот под ист кров ако парот не е венчан.

Но тоа не се случи.

Според извори блиски на парот, на Роналдо се повеќе му пречело што неговата вереница, освен што “виси” по шопинг молови и троши пари, не е посветена на ништо друго.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------