Home INFO „Ноќен клуб“ во Велика Британија работи само денски

„Ноќен клуб“ во Велика Британија работи само денски

реклама:G Natural

За сите оние што заспиваат околу 22:00 часот, актерката Вики Меклур го има совршеното решение.

Таа и нејзиниот сопругот Џони Овен дошле до идеја за попладневен „ноќен“ клуб, односно дискотека. Овој клуб е за оние што сакаат да се забавуваат, но не сакаат да бидат будни до доцна во ноќта. Клубот е отворен дење, а се затвора ноќе.

Првата експериментална забава се одржала во градското собрание на Шефилд во декември, а картите за оваа забава биле распродадени за 48 часа. Потврдено е дека сега ќе се организираат вакви настани и во Лондон, Нотингем и Јужен Велс.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------