Home INFO Нов бизнис и патување: Еве како Богдана и Вељко ќе ги потрошат...

Нов бизнис и патување: Еве како Богдана и Вељко ќе ги потрошат парите кои ги добија на свадба

реклама:G Natural

Српските медиуми објавија дека од спектакуларната свадба, Вељко и Богдана Ражњатовиќ наводно профитирале неверојатни 300 000 евра.

Според весникот, Информер, овие средства новопечениот брачен пар планира мудро да ги инвестира во стан и бизнис со кој ќе се занимава Богдана.

“На почетокот ќе живеат во вилата на Цеца. Од парите од свадбата планираат да купат стан на некоја добра локација во Белград. И двајцата сакаат големо семејство но и сопствен кров над глава.

Татко и ја советуваше Богдана да отвори месара во Белград која после породувањето сама ќе ја менаџира. Таа има искуство со ова, им помагаше на нејзините во месарата во Тител” , открил изворот за Информер .

Младенците наводно пленирале меден месец, а од сестрите на Богдана добиле ваучер од неколку илјади евра за патување по желба.

Младата Богдана имала желба да отпатуваат во Дубаи.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------