Home ШОУ БИЗз Балкан По втор пат ќе се роди Жељко Ражњатовиќ! Еве како реагирале Цеца...

По втор пат ќе се роди Жељко Ражњатовиќ! Еве како реагирале Цеца и Анастасија

реклама:G Natural

Два дена по спектакуларната венчавка, Богдана и Вељко Ражнатовиќ добија уште една радосна вест.

Имено тие дознале дека бремената Богдана носи момче, а околку името вопшто немало дилема.

Бебето ќе го носи името на покојниот татко на Вељко, познатиот Жељко Ражњатовиќ – Аркан.

Според српските медиуми, најблиските посакувале Богдана да роди момче, и на тој начин да го обнови споменот на трагично погинатиот Аркан.

Изворот додал дека Анастасија и Цеца први дознале за полот на бебето.

Вељко и се јавил на мајка си, видно возбуден кажувајки и дека Богдана ќе го роди малиот Жељко. Пејачката крикнала од радост, а разговорот го продолжила Анастасија, која му порачала на својот брат дека нивниот татко сигурно ги гледа и е горд на нив.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------