Home INFO Скршена од болка, Северина му го предаде синот на Милан

Скршена од болка, Северина му го предаде синот на Милан

реклама:Лето во Банско

Познатата хрватска пејачка Северина Којиќ долго време води судска битка за старателство над својот син.

Денес судот во Хрвстска донел привремена мерка, седумгодишниот Александар да живее со таткото, односно тој самостојно да се грижи за здравјето и образованието на детето.

Наводно Милан воопшто не побарувал алиментација од пејачката.

Скршена од болка, неколку минути после 20 часот,во придружба на сопругот Игор Којиќ, Северина го однела синот на адресата Милан во Загреб.

Со ова таа ја испочитувала привремената мерка која денес ја изрекол судот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------