Home INFO НОВ БОЖИЌЕН ХИТ! Мараја Кери симната од тронот, нејзиниот хит „All I...

НОВ БОЖИЌЕН ХИТ! Мараја Кери симната од тронот, нејзиниот хит „All I Want For Christmas Is You“ не е на врвот

реклама:G Natural

Ако очекувавте и овие празници повторно најпознатата божиќна песна „All I Want For Christmas Is You“, во изведба на Мараја Кери да се најде на врвот годинава тоа не е така.

Оваа недела на топ 100 листата на „Билборд“ на првото место се најде песната „Rockin’ Around The Christmas Tree“ која ја отпеа Бренда Ли.

Она што е навистина интересно е фактот дека првпат божиќната песна по 65 години од објавувањето на песната да се најде на оваа листа и тоа на првото место.

Инаку Бренда (78) оваа песна ја снимила кога имала само 13 години.

„Среќна сум за сите што работеа толку напорно за да се случи ова“, изјави Бренда за „Билборд“.

Инаку, претходниот рекорд го држеше добор познатата песна „All I Want for Christmas Is You“, која по 25 години за првпат беше на врвот на топ-листата во 2019 година.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------