Home INFO Нов крал на народната музика: Дали овој познат пејач ќе го наследи...

Нов крал на народната музика: Дали овој познат пејач ќе го наследи Шабан Шаулиќ? (ВИДЕО)

реклама:G Natural

Откако застана на нозе по сообраќајната несреќа, српскиот пејач Дарко Лазиќ повторно влезе во студио и најави големо враќање на музичката сцена.

Лазиќ подготвува нов албум а на својот Инстаграм профил објави видео со една од песните која веројатно ќе се најде на него.

View this post on Instagram

Povratak otpisanog????????????????????????????????

A post shared by Darko Lazić (@new_me911) on

Фановите на пејачот воодушевено коментираа а многумина го споредуваа со неодамна починатиот Шабан Шаулиќ.

Уште додека се натпреваруваше во познатото музичко шоу Ѕвездите на Гранд, Лазиќ се прослави со изведбите на песни од Шабан и уште тогаш се коментирало дека оа момче еден ден ќе може да го замени Кралот на музиката Шабан.

View this post on Instagram

???? Glorija #

A post shared by Darko Lazić (@new_me911) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------