Home INFO Нов скандал на повидок: Јелена Карлеуша доби нов удар од Цеца

Нов скандал на повидок: Јелена Карлеуша доби нов удар од Цеца

реклама:G Natural

Долгогодишното ривалство и непријателство помеѓу двете најпознати пејачки во регионот, Цеца Ражњатовиќ и Јелена Карлеуша, е на прагот да ескалира, соопштуваат српските медиуми.

По наводната афера на Карлеуша со фудбалерот Огнен Врањеш, скандалот се префрли во судница, а ова го разниша и бракот на пејачката.

Во меѓувреме, Огнен Врањеш подготвувал гала роденденска прослава во октомври, по повод неговиот 30-ти роденден, а на прославата ќе му пее Цеца Ражнатовиќ.

-Огнен сака да и оддаде најголема почит на Цеца. Таа ќе биде сместен во еден од најдобрите хотели во Атина, во најскапиот апартман. Со оглед на тоа дека е специјален гостин, Цеца треба да се појави во ресторанот околу полноќ и да ги пее своите најголеми хитови.- открил извор близок на фудбалерот за српски Курир.

-Кој не сака Цеца да му пее на неговиот роденден? Преговорите се во тек. -изјавил Вранеш.

Карлеуше не ја искоментирала оваа вест, а можеме само да претпоставиме како ќе изреагира доколку Цеца навистина се појави на роденденската забава на Врањеш.

View this post on Instagram

????????

A post shared by Ognjen Vranjes (@ognjen_vranjes) on

View this post on Instagram

????

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------