Home INFO Нова атракција за новинарите: Јелена Карлеуша заработи кривична пријава, еве зошто!

Нова атракција за новинарите: Јелена Карлеуша заработи кривична пријава, еве зошто!

реклама:G Natural

Откако се обиде да и го уништи бракот и семејството, босанскиот фудбалер Огнен Врањеш направи нов потег кој ќе го продолжи порно скандалот.

Имено како што пренесува српски Курир, фудбалерот поднел кривична пријава против Јелена Карлеуша и од неа побарува два милиони српски динари за претрпениот стрес.

Повод за судските спорови е статусот кој неодамна го напиша пејачката на друштвените мрежи, а се однесува на Врањеш. Карлеуша го нарече мал беден црв и се закани дека никогаш никаде нема да игра фудбал а ќе мора и да се пресели заедно со своето семејство.

Според мислењето на адвокат, тужбите на Врањеш нрмаат претерана правна основа и многу ретко некој бил кривично осуден поради статус на друштвените мрежи.

Очигледно фудбалерот има намера само да ја продолжи агонијата на Карлеуша и да ја продолжи актуелноста на скандалот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------