Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Нова неповторлива обработка на евергринот „На Велигден“ на Џокси (видео)

Нова неповторлива обработка на евергринот „На Велигден“ на Џокси (видео)

реклама:G Natural

Големиот евергрин на Џина Папас Џокси песната „На Велигден“ и оваа година е музичкото парче кое го одбележува овој голем празник.

Низ годините наназад беше препеана и преаранжирана неколку пати па така и оваа година не изозтана нова верзија на овој голем хит.

Имено Џокси заедно со Академскиот хор Мирче Ацев во домашни услови направија нова преработка со која ги честитаа Велигденските празници.

Уживајте! Христос воскресна!!!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------