Home INFO Новата година лошо му започна: Душко Тошиќ е позитивен на ковид 19...

Новата година лошо му започна: Душко Тошиќ е позитивен на ковид 19 и има тешко воспаление

реклама:G Natural

Непосредно по Божиќната вечер, српските медиуми пишуваа за веста дека во домот на пејачката Јелена Карлеуша се случила вистинска драма.

Наводно, по расправија помеѓу неа и сопругот Душко, тој и удрил шлаканица по што пејачката повикала полиција, тврдејки дека фудбалерот два пати и удрил шлаканица и ја плукнал.

Поранешниот српски репрезентативец веднаш отишол во полициската станица каде дал изјава.

Му била изречена итна мерка за забрана за приоѓање на Јелена од 48 часа, што минатата недела му беше продолжено на уште 30 дена.

Во меѓувреме, како што пишува српски „Хелоу“, Душко е позитивен на ковид -19 и има тешко воспаление на белите дробови како последица од вирусот.

Сеуште не е познато како и каде се заразил познатиот фудбалер, ниту пак дали е хоспитализиран.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------