Home INFO Новина од WhatsApp: Пораки за озборување кои се бришат веднаш

Новина од WhatsApp: Пораки за озборување кои се бришат веднаш

реклама:G Natural

Од извори блиски на компанијат која е сопственик на апликацијата WhatsApp информираат дека сите корисници на мобилната апликација ќе може да ја користат новата функција со „самоуништувачки“ аудио пораки.

Наскоро корисниците ќе може да снимаат и испраќаат аудио пораки до нивните пријатели кои што веднаш по првото преслушување ќе се бришат, нешто слично како фотографиите за едно видување кои се појавија неодамна.

Многумина кога ја слушнаа оваа новина прокоментираа дека оваа опција добро ќе им дојде на оние кои озборуваат за да бидат сигурни дека нивната информација е сигурна и нема никој друг да ја чуе.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------