Home INFO Новинарот е хит на социјалните мрежи, еве зошто (видео)

Новинарот е хит на социјалните мрежи, еве зошто (видео)

реклама:G Natural

Филип Кроудер е новинар кој течно говори повеќе јазици.

Ова го искористил на најдобар можен начин, па известуваше за руско-украинската криза на шест јазици.

Филип е британски, германски и луксембуршки новинар а течно зборува англиски, француски, шпански, португалски, луксембуршки и германски јазик.

При јавувањето, тој ги менува микрофоните на медиумите за кои известува.

Снимките ги сподели на Твитер, а тие ексресно станаа вирални.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------