Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Обожавателите се простуваат од Метју Пери: Пред зградата на „Пријатели“ цвеќиња и...

Обожавателите се простуваат од Метју Пери: Пред зградата на „Пријатели“ цвеќиња и емотивни пораки

реклама:Лето во Банско

Голем број обожаватели на Метју Пери од вчера спонтано се собираат во Вест Вилиџ на Менхетен за да му оддадат почит на актерот.

Пред канцеларијата на улицата „Бедфорд 90“, која во серијата ја претставуваше зградата во која живееја „пријателите“, обожавателите оставаат цвеќиња, фотографии и пораки за починатиот актер.

Иако серијата се снимаше во Холивуд, односно во студио, таа постојано содржеше кадри од шесткатницата во Њујорк, која сега е собиралиште на обожавателите.

„Денот кога сите изгубивме пријател“, стои во една од пораките.

Покрај Американците, на улицата Бедфорд 90 се собрани и многу туристи кои се нашле деновиве во Њујорк.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------