Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Обожавателка го зеза раперот Раста по пресудата и снимката ја објави на...

Обожавателка го зеза раперот Раста по пресудата и снимката ја објави на Тик Ток (видео)

реклама:G Natural

Раперот Раста вчера ја доби официјалната пресуда откако беше во притвор заради поседување и продажба на марихуана која што полицијата ја најде во неговиот дом.

Тој доби една година домашен притвор и веќе се пофали со полициската алка на ногата.

Штом стигна во својот дом пред неговата зграда го пречекаа дел од неговите фанови, па една од нив го праша раперот како се чувствува со алката и дали го стега, на што тој и одговори дека малку го стега и се насмеа.

Оа видео обожавателката го објави на својот Тик Ток и стана популарно во балканските медиуми…

@.stefanrasta

😂😂😂dobro je!!!##fyp ##stefanrasta

♬ original sound – Rasta

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------