Home INFO Очаен и разочаран се огласи Ѓорѓе Давид од болницата во која се...

Очаен и разочаран се огласи Ѓорѓе Давид од болницата во која се лекува од корона

реклама:G Natural

Пејачот и дел од жирито во „Ѕвездите на Гранд“, рокерот Ѓорѓе Давид веќе две недели е хоспитализиран во Белград и се лекува од корона вирус.

Тој постојано ги известува своите фанови за неговата состојба, но се повеќе е разочаран од ситуацијата во која што се наоѓа и она што се случува околу него.

За српските медиуми кажал дека очајно е кога околу него умираат луѓе од болест која ни најдобрите лекари сеуште немаат решение, но се надева дека ќе излезе како победник од оваа голгота и дека ќе успее да се излечи од вирусот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------