Home INFO Од скица до ремек дело: Еве како се изработуваше прекрасниот фустан со...

Од скица до ремек дело: Еве како се изработуваше прекрасниот фустан со кој Тамара настапи на Евровизија

реклама:Велигден со Стаф

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.

На својот Фејсбук профил, Ношпал низ фотографии ја прикажа постапката на создавање на фустанот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------