Home INFO Од сумата ќе ви зе заврти во глава: Откриено е колку е...

Од сумата ќе ви зе заврти во глава: Откриено е колку е богата Лепа Брена

реклама:G Natural

Лепа Брена сеуште важи за најпопуларна југословенска фолк ѕвезда, а познатиот сајт Celebrity net worth откри колку вреди богатството кое таа го поседува.

Според овој популрен сајт кој го истражува богатството на познатите личности од светот на музиката, спортот, модата и филмот, Брена “тежи“ неверојатни 16 милиони долари.

Пејачката има продадено повеќе од 40 милиони албуми.

Бизнис империјата Гранд продукција која ја изгради заедно со Саша Поповиќ, неодамна е продадена за вртоглава сума.

Лепа Брена мудро ги инвестира заработените пари, а поседува и повеќе недвижнини.

Таа има вила во Белград која е проценета на околу 2 милиони долари, но и куќа во Мајами, стан во Монте Карло…

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------