Home INFO Огнен Врањеш потврди: Две години тајно се гледам со Јелена Карлеуша

Огнен Врањеш потврди: Две години тајно се гледам со Јелена Карлеуша

реклама:G Natural

Скандалот се разгоре деновиве кога медиумите објавија вест дека Карлеуша се разведува од својот сопруг.

Наводно Душко Тошиќ ги видел пораките кои Огнен Врањеш и ги праќал на Јелена, а пејачката се оправдала дека тој е опседнат со неа и ја прогонува без да му даде повод.

На ова босанскиот фудбалер бурно реагираше во медиумите и се закани со објавување на разголени фотографии од Карлеуша доколку таа и Душко и понатаму продолжат да се занимаваат со него.

По низата прозивки во медиумите, Врањеш одлучи директно да им се обрати на медиумите и да признае дека бил во тајна врска со Јелена.

„Почитувани претставници на медиумите, немаше да го сторам ова ако не бев изложен на тортури, обвиненија и закани на моето семејство од страна на госпоѓа и господин Карлеуша. Со оглед на тоа дека се подготвени да направат се само да се одбранат себе си и своето семејство, ја сум подготвен да ја кажам целата вистина, а тоа е следната: Јелена и јас се запознавме преку Инстаграм пред две години и така се започна. Таму си ги разменивме и телефонските броеви и така започна се ова. За тие две години доживеавме се и сешто. Од заеднички патувања, доаѓања кај мене во Атина, гледања на разни места, па дури и кај нејзе во куќата. Во сето тоа имаше убави и помалку убави моменти. Пресветата Јелена сега глуми јака жена, а преку пријатели и познаници моли и плаче, што е типично за нејзе, кога нешто и треба. Затоа да утврдиме: јас не сум ниту нејзин фан, ниту психопат, како што таа сака да ме претстави, тоа попрво ќе биде она самата и подготвен сум со докази да го докажам тоа. Никого ниту сум бркал на интернет, ниту сум присилувал, се беше доброволно, на заедничко задоволство. Затоа, господине Карлеуша и госпоѓо Тошиќ, виновникот барајте го меѓу вас, а не кај мене. Доцна се сетивте на патетиката и спинувањето. Мене ми е многу жал што на сето ова е изложено моето семејство, но ова е единствен начин да ја кажам вистината, а со тоа да се заштитам самиот себе и моето семејство од понатаможни обвиненија. За почеток еве ви еден доказ. Со почит, Огнен Врањеш“, напиша фудбалерот.

View this post on Instagram

????????????✨

A post shared by Ognjen Vranjes (@ognjen_vranjes) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------