Home INFO „Џокер“ инкасираше најголема заработка на сите времиња

„Џокер“ инкасираше најголема заработка на сите времиња

реклама:Велигден со Стаф

Приказната за кловнот што се свртува кон живот исполнет со криминал стана филм кој оствари најмногу заработка во киноблагајните во светот.

„Џокер“ со Хoакин Феникс во главната улога, досега заработи 788 милиони американски долари од продажба на билети.

„Џокер“ ги собори сите рекорди, оствари најголема заработка на сите времиња.

Досегашниот рекорд во најголема заработка го држеше „Дедпул“ од 2016 година, кој заработи 783 милиони долари.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------