Home INFO Осми март помина, еве како цвеќето во домот да ви трае подолго

Осми март помина, еве како цвеќето во домот да ви трае подолго

реклама:G Natural

Букет цветови ќе го направи секој дом поубав и ќе му даде разноликост и топлина.

Но честопати се случува вашите цвеќиња брзо да венеат во вазна.

Доколку сакате цвеќето да трае подолго ов вообичаеното, се што треба е во водата и вазата во која ќе го ставите букетот, да ставите и малку јаболков оцет.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------