Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Откако му ја открија марихуаната во гаќи и во машината за перење...

Откако му ја открија марихуаната во гаќи и во машината за перење судбината на Раста сеуште неизвесна

реклама:G Natural

Српскиот рапер Раста сеуште е во притвор и не се знае како овој пат ќе помине со оглед на тоа дека ова е второ негово апсење а од првото се извлекол со парчна казна.

Но овој пат по неколку дневно следење од страна на полицијата во петокот бил уапсен со кесичка марихуана која што била пронајдена кај него во долната облека, по претрест во неговиот дом скоро еден килограм во машината за перење алишта.

Во полицијата Раста признал дека конзумира марихуана и дека е поборник за нејзино користење но дека не ја продавал на други, а големото количество го правдал со залиха заради короната.

Дали судот во Белград и овој пат ке му „прогледа“ со прарична казна или ќе го испратат во затвор сеуште се одлучува.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------