Home INFO Ова беше животниот концерт на Масимо Савиќ

Ова беше животниот концерт на Масимо Савиќ

реклама:G Natural

Ценетиот пејач и уметник МАсимо Савиќ, почина на 23 декември по неуспешната двомесечна борба со карцином.

Зад себе остави безвременски хитови, а јавноста во регионот ќе го памети како врвен уметник и човек со големо срце.

Смртта на Масимо најмногу го погоди неговото семејство, сопругата Ена и ќерката Мирна.

Масимо и Ена се запознале во 1989 година а подоцна ја добиле ќерката Мирна.

Пејачот почина на 61 година во болница во Загреб, а боледувал од карцином на белите дробови.

Роден е на 6 јуни 1962 година во Пула, а средно училиште завршил во Загреб, кафе ја започнал својата музичка кариера.

Својот последен концерт го имаше во Арена Загреб, на 5 ти ноември.

Поради лошата здравствена состојба, лекарите му забраниле да одржи концерт, но Масимо сакал да пее без оглед на се, оправдувајки се дека настапот во Загреб е животен концерт.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------