Home ШОУ БИЗз Балкан Ова е гробното место на семејството Драгојевиќ

Ова е гробното место на семејството Драгојевиќ

реклама:G Natural

Вечерва жителите на Вела Лука биле приковани пред своите тв екрани, следејќи како Сплит се простува од легендарниот Оливер Драгојевиќ.

Од скоро сите прозори се слушаат негови песни.

По преносот од Сплит, жителите од Вела Лука се на ред да ја подготват тажната последна пловидба на големиот пејач.

Пред куќата на семејството Драгојевиќ се собирале многу познаници и сограѓани кои изразувале сочувство.Сите со кнедла во грло се присетуваат на добрината на Оливер, неговата љубезност и непосредност.

Во продолжение, фотогафии од семејната грбница на семејството Драгојевиќ.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------