Home ШОУ БИЗз Балкан Сплит се прости од легендата, Оливер испратен на последното патување кон Вела...

Сплит се прости од легендата, Оливер испратен на последното патување кон Вела Лука (видео пренос)

реклама:Велигден со Стаф

Сплит се прости од Оливер Драгојевиќ на начин каков што заслужуваат легендите. После одржаната комеморација, со поворка покрај пристаништето беше пренесено неговото тело, а со катамаран патува кон Вела Лука каде ќе биде погребан утре во 18 часот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------