Home INFO Ова е кралот Стефан: Среќa во семејството на Даниел Кајмаковски

Ова е кралот Стефан: Среќa во семејството на Даниел Кајмаковски

реклама:Лето во Банско

Некогашниот Икс Фактор, македонскиот пејач Даниел Кајмаковски, пред неколку дена го доби своето второ дете.

Со објава на Инстаграм, тој откри дека со сопругата го добиле синот Стефан.

„Дами и господа, ова е Стефан кралот“, напиша Даниел на Инстаграм.

Од предходниот брак со манекенката Кристина, Даниел го има шестгодишниот син Давид.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------